NP

Niedziela Palmowa – ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwa spowiedź świąteczna, zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 16.30 do 18.00.
W Wielki Poniedziałek – ulica Markiewicza cześć od Pruchnika Górnego.
W Wielki Wtorek – ulica Jarosławska i Grunwaldzka z przyległymi.
W Wielką Środę. – ulica Wiejska i Jasna.
3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Od Wielkiego Czwartku rozpoczyna się święte Triduum Paschalne, które stanowi szczyt roku liturgicznego. Zadbajmy o głębokie przeżycie duchowe tych dni. Połóżmy nacisk na religijne przeżycie świąt w rodzinie. W Wielki Piątek możemy odprawić w rodzinnym gronie Drogę Krzyżową, czy to w domu przy krzyżu, czy to idąc stacjami Drogi Krzyżowej w gronie domowników ulicą Leśną. Przy dobrej pogodzie warto zdecydować się na taką formę pobożności. Skorzystajmy z przygotowanych rozważań, albo przynajmniej w milczeniu, patrząc na figury stacji, rozważajmy Mękę Pana Jezusa i odmówmy przy każdej z nich Ojcze nasz, Zdrowaś i Któryś za nas cierpiał rany. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Bożym Grobie.
Jak wszyscy wiemy zostały zaostrzone przepisy sanitarne (w kościele jedna osoba na 20 m2 z zachowaniem odstępu 1,5m pomiędzy osobami). Jeśli będziemy przekonani, że w kościele jest zbyt dużo ludzi pozostańmy na zewnątrz. Postaramy się nagłośnić plac przykościelny i będziemy wychodzić na zewnątrz z komunią świętą. Prosimy o zakrywanie ust i nosa.
W związku z ograniczeniami na czas Triduum Paschalnego na mocy specjalnego pozwolenie arcybiskupa metropolity wydanego konkretnie dla niektórych parafii zostanie zmieniony tradycyjny porządek nabożeństw. Sytuacja jest nadzwyczajna i taki porządek będzie tylko w bieżącym roku.
Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym o godzinie 16.00 i o godzinie 18.00, (wyjątkowo będą dwie Msze) w kościołach filialnych o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 24.00.
Wielki Piątek: Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godziny 6.00. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym brewiarz: jutrznia i godzina czytań. O godzinie 10.00 Droga Krzyżowa we wszystkich kościołach, dla tych którzy nie przyjdą na liturgię Męki Pańskiej wieczorem, po drodze krzyżowej na mocy specjalnego pozwolenia możliwość przyjęcia Komunii świętej. W kościele parafialnym o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z lekturą Męki Pańskiej z Komunią świętą dla tych, którzy nie przyjdą na Liturgię Męki Pańskiej. Liturgia ku czci Męki Pańskiej w kościele parafialnym o godzinie 18.00, w kościołach filialnych o godzinie 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Krzyża będzie odbywać się bez pocałunku. Zachęcamy do odprawiania indywidualnie Drogi Krzyżowej lub w rodzinnym gronie. Nie mąćmy powagi tego dnia przez niedobre zwyczaje, które niszczą naszą społeczność lokalną.
Wielka Sobota: Adoracja w Bożym Grobie od godziny 6.00. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym brewiarz: jutrznia i godzina czytań. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w tym roku na zewnątrz kościołów: Hawłowice – godzina 9.00, ul. Zamkowa- godzina 9.30, Pruchnik Górny – godzina 11.00 i 11.30 Kościół parafialny: co pół godziny od 9.00 do 12.00.
Wigilia Paschalna w Noc Zmartwychwstania we wszystkich kościołach o godzinie 20.00. Na tę liturgię wszyscy przynosimy świece. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu – uwielbienie Zmartwychwstałego Pana przy pustym Bożym Grobie do godziny 24.00. Nie ma adoracji przez całą noc.
Wielka Niedziela. Procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00, po procesji Msza św. Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00. Msza św. w Pruchniku Górnym o godzinie 9.00 i 11.00 w Hawłowicach o godzinie 10.00.
4. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, o posprzątanie kościoła w wielką sobotę prosimy mieszkańców ulicy Szkolnej. Polnej i Spokojnej. Sprzątanie od godziny 12.30.
Pruchnik Górny Adoracja w Ciemnicy i Bożym Grobie w Pruchniku Górnym będzie odbywać się w ustalonych godzinach, które podamy we Wielki Czwartek