Piero_della_Francesca_-_Resurrection_(detail)_-_WGA17610

Wielkanoc – ogłoszenia

1. Przez okres Wielkiego Postu w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską diakon Michał Stęchły. Dziękujemy mu za owocną pracę w zakresie katechezy, za serię wygłoszonych kazań pasyjnych oraz inne posługi, które spełniał z wielkim zaangażowaniem, kompetencją i szczerą pobożnością. Życzymy błogosławieństwa Bożego na czas upragnionej pracy kapłańskiej. Już dzisiaj zapraszamy do odprawienia dla nas Mszy św. prymicyjnej.
2. Rozpoczęty tydzień jest Oktawą Wielkanocy. Wielkanoc jako najważniejsze święto Kościoła obchodzone jest w liturgii uroczyście przez osiem dni, dlatego w tym tygodniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek.
3. Jutro adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30.
4. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia, modlić się będziemy codziennie o godzinie 17.45.
5. Za tydzień Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godzinie 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez godzinę. Na początku i na końcu adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
6. Za tydzień wyjątkowo ze względu na wczorajszy obchód Wielkanocy, zmiana tajemnic różańcowych. jest to druga niedziela kwietnia, taca mszalna przeznaczona jest na remont kościoła.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę, o posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców ulicy Słonecznej nry od 3 do 10.

Składamy podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie do godnego obchodu i celebracje Triduum Paschalnego, nie tylko w kościele parafialnym, ale także w Pruchniku Górnym i Hawłowicach. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i zatroszczyli się o ułożenie pięknych kwiatów we wszystkich kościołach na ręce siostry Michaliny oraz pani Agnieszki Olejarz i Małgorzaty Piotrowicz. Dziękujemy bardzo Honorowej Straży Bożego Grobu, na ręce pana Jerzego Bara, za watrę przy Bożym Grobie. Dziękujemy ministrantom i lektorom ze wszystkich kościołów, Szczególne podziękowania kierujemy na koniec w stronę pana Krzysztofa Laski oraz panów Marcina Olejarza, Stanisława Szkoły i Karola Kamińskiego. Bóg zapłać!