najswietsze-serca-pana-jezusa-600x321

5 Niedziela Wielkanocy – ogłoszenia

1. Dziękujemy księdzu dyrektorowi Grzegorzowi Delmanowiczowi za wygłoszoną homilię. Życzymy, aby Katolickie Liceum w Jarosławiu rozwijała się pomyślnie i z powodzeniem kształciło młodych ludzi w duchu chrześcijańskich wartości. Naszą młodzież zachęcamy do rozważenia propozycji jakie daje katolicka szkoła.
2. Dziś pierwsza niedziela maja zmiana tajemnic różańcowych. Kilka wspólnot róż żywego różańca wymaga uzupełnienia o nowych członków. Osoby, które chciałyby się modlić w tych wspólnotach prosimy o kontakt z kapłanami lub z zelatorami róż.
3. Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony czci Matki Bożej. Litania Loretańska będzie śpiewana codziennie w kościele parafialnym przed Mszy św. wieczorną, czyli o godzinie 17.30. Nabożeństwa majowe w Pruchniku Górnym we wtorek o 17.30, we czwartek o 17.30, w piątek o 16.30 i sobotę o 8.00 rano, w Hawłowicach we środę o 17.30, we czwartek o 17.30 i piątek o godzinie 15.30. W niedzielę nabożeństwo majowe w kościele parafialnym o godzinie 15.30.
4. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O 14.00 Msza św. w intencji naszych strażaków.
5. W najbliższą sobotę uroczystość pierwszej Komunii św. o godzinie 11.00 i 13.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godziny 14.00 dzieci z rodzicami z godziny 11.00, a o 15.00 dzieci z rodzicami z godziny 13.00.
6. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych z godziny 11.00 w poniedziałek o 17.00, a z godziny 13.00 we wtorek o godzinie 16.30.
7. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30.
8. Bierzmowanie w naszej parafii będzie we wtorek 11 maja br. o godzinie 18.00. Ostatnie dni są bardzo ważne w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu. Prosimy kandydatów do bierzmowania o sumienne uczestnictwo w ostatnich spotkaniach i o właściwe zachowanie w czasie ich trwania. Tym bardziej, że z widomych względów, przygotowanie musiało być przeprowadzone w sposób inny niż zwykle. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII będą w piątek o godzinie 17.30 (po Mszy św. rozmowa z księdzem dziekanem). w sobotę o godzinie 17.30, (odnowienie przyrzeczeń) oraz w przyszłą niedzielę o 15.30 (poświęcenie i nałożenie krzyży). Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek maja. W pierwszy czwartek spowiedź we wszystkich kościołach od godziny 17.00. W tym dniu do spowiedzi zapraszamy dzieci z klas od IV do VI. W pierwszy piątek spowiedź w kościele parafialnym od 16.30, w Pruchniku Górnym od 16.00 (Majówka o 16.30 bez wystawienia Najświętszego Sakramentu, Msza św. o 17.00}, w Hawłowicach od 15.00 (Majówka o 15.30 bez wystawienia, Msza św. o 16.00). W pierwszy piątek zapraszamy klasy VII oraz szkołę średnią. Dorośli korzystają ze spowiedzi według możliwości, jednak prosimy, aby kto może wyspowiadał się wcześniej, ponieważ w pierwszy piątek, jest nam trudno wyspowiadać zbyt liczną grupę wiernych. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców będzie 10 maja tj. w przyszły poniedziałek.
10. W piątek księża odwiedzą chorych z komunią wielkanocną od godziny 8.00, prosimy o zgłoszenie chorych którzy pragną przyjąć kapłana z posługą.
11. Zapowiedzi przedślubne: Karol Babiś z parafii Rudołowice z naszą parafianką Kornelą Piś zapowiedź pierwsza, Mateusz Prucyk z parafii Morawsko z naszą parafianką Agnieszką Kubas – zapowiedź pierwsza, Piotr Paczkowski z parafii katedralnej w Przemyślu z naszą parafianką Aleksandrą Dec – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia urzędu parafialnego.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę, o posprzątanie kościoła w tym tygodniu poprosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.