golgota_suplikacje

5 Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 17.30, o 18.00 modlitwa do bł. Bronisława, potem Msza św.
1. We czwartek Uroczystość Zawistowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zapraszamy w tym dniu do podejmowania Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w tym dniu rano o godzinie 6.30, 9.00 i wieczorem o 18.00 w kościele parafialnym. W Pruchniku Górnym o godzinie 18.00, w Hawłowicach o 16.00.
2. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godzinie 17.30 w kościele parafialnym, w piątek dla dorosłych w kościele parafialnym o godzinie 17.30 i 20.00, w Pruchniku Górnym w piątek o 17.30, w Hawłowicach w piątek o godzinie 16.00.
3. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
4. W niedzielę Gorzkie Żale. W kościołach filialnych po Mszach świętych. W kościele parafialnym Gorzkie Żale o godzinie 16.00, potem Msza św. bez kazania. Będzie także Msza św. o godzinie 14.00.
5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym, o posprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców ul. Boczna i Cicha.
6. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Kozieł z parafii Wojkowice w diecezji sosnowieckiej z Reginą Sęk -zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia urzędu parafialnego.
7. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedź świąteczną. W czasie jej trwania musimy przestrzegać obowiązujących ograniczeń, dlatego bardzo prosimy o zrozumienie i wielkoduszne przyjęcie pewnych niedogodności. Aby uniknąć licznych zgromadzeń, spowiadać będzie tylko trzech kapłanów. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przedświąteczne, ponieważ może się tak zdarzyć, że przy licznym napływie penitentów nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać. Spowiadamy codziennie pól godziny przed Mszą św. poranna a od środy spowiadamy dodatkowo w kościele parafialnym od godziny 16.30 i w czasie Mszy św.

Porządek spowiedzi będzie następujący:

We środę zapraszamy mieszkańców ulicy Markiewicza – cześć od strony Rynku
We czwartek wypada Zwiastowanie Pańskie – spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
W piątek od godziny 9.00 do 11.00 – ulica Leśna, Korzenie, Parkowa, Zielona, Orłowicza, Sportowa, Długa i Przemyska
W piątek od godziny 16.30 – Osiedle, Armii Krajowej i Bieszczadzka z przyległymi ulicami .
W sobotę w Pruchniku Górnym: od 8.30 do 10.00 cześć od Poprzeczki, od 10.00 do 11.00 cześć Pruchnika Górnego od ulicy Markiewicza.
W sobotę w Hawłowicach: od godziny 14.00 do 15.00 droga przy kościele, a od 15.00 do 16.00 pozostała cześć wioski.
W sobotę w kościele parafialnym od 16.30 – Rynek, Kańczucka, Wałowa, Warzywna, Jana Pawła i Grunwaldzka z przyległymi ulicami,.
W Wielki Poniedziałek – ulica Markiewicza cześć od Pruchnika Górnego.
W Wielki Wtorek – ulica Jarosławska i Grunwaldzka z przyległymi.
W Wielką Środę. – ulica Wiejska i Jasna. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść do spowiedzi w zaproponowanym terminie oczywiście można skorzystać w terminie dogodnym dla siebie. Zwykle będzie spowiadał także jeden ksiądz spoza parafii.
9. Polecajmy się wstawiennictwu św. Rozalii i prośmy Pana Boga o dar zdrowia.